KOLEKCJE NUMIZMATYCZNE W MUZUEM

W numizmatyce i w sporcie kluczowa jest pasja. W Skarbnicy Narodowej łączymy pracę zawodową z wielką pasją do monet i kibicowania. Dlatego do bogatych zbiorów Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie przekazaliśmy w dzień inauguracji Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018 oficjalną srebrną monetę rosyjskiego mundialu oraz kompletną kolekcję 16 oficjalnych srebrnych monet olimpijskich PjongCzang 2018.
Skarbnica Narodowa Muzuem Sportu i Turystyki w Warszawie

„Od początku naszej działalności sport jest dla nas bardzo ważnym tematem. Chcemy udostępniać kolekcjonerom najważniejsze monety i medale z największych imprez sportowych na świecie. Od lat jesteśmy jedynym oficjalnym dystrybutorem programów numizmatycznych igrzysk olimpijskich w Polsce. W naszej ofercie posiadamy również okolicznościowe numizmaty mistrzostw świata w piłce nożnej” – komentuje Andrzej Gruszczyński, dyrektor sprzedaży Skarbnicy Narodowej. Po chwili dodaje:  Dziś oddajemy do zbiorów Muzeum kolekcję srebrnych monet z zakończonych już igrzysk w PjongCzang oraz jedną z oficjalnych monet rozpoczynającego się mundialu: z miastem Soczi, gdzie odbywały się zimowe igrzyska i gdzie teraz bazę mają nasi piłkarze”.
Skarbnica Narodowa Muzuem Sportu i Turystyki w Warszawie Muzeum wręczono kolekcję 16 oficjalnych srebrnych monet z logo olimpijskim, które wybito z okazji XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich PjongCzang 2018. Każdy z numizmatów został wykonany w najwyższej jakości i przedstawia inną kategorię sportu olimpijskiego jak na przykład: skoki narciarskie, łyżwiarstwo figurowe, skeleton, hokej na lodzie. Z kolei oficjalna moneta 2018 FIFA World Cup Russia została wybita z 1 uncji srebra wysokiej próby (925/1000). Przedstawia piłkarza w dynamicznej pozie w trakcie uderzenie piłki głową oraz wplecioną w logo mundialu nazwę Soczi, czyli jednego z miast goszczących turniej.

Komentarze